چهار شنبه 22 اردیبهشت سال 1400

اخبار انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان؛

کردستان نمایندگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس خود را شناخت / انتخابات درحوزە انتخابیە بیجار، بە دور دوم کشیدە شد

بعد از اتمام انتخابات، شمارش آرا و تایید هیات‌های نظارت و شورای نگهبان نمایندگان مردم در یازدهمین دورە مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.
کردستان نمایندگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس خود را شناخت / انتخابات درحوزە انتخابیە بیجار، بە دور دوم کشیدە شد

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ رئیس ستاد انتخابات استان کردستان اعلام کرد با بررسی‌ها و شمارش آرا در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۶۷ هزار و ۵۹ رای صحیح به صندوق‌ها ریخته شده که «پرویز اوسطی»  با کسب ۱۷ هزار و ۱۹۶ رای حایز بیشترین میزان آرا شد.

همچنین در حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره «سید مهدی فرشادان» از مجموع ۱۲۷ هزار و ٨۳٨ رای صحیح ریختە شدە بە صندوق‌ها، ۳۵ هزار و ۷۱٦ رای و «محسن فتحی» با ۳۲ هزار و ۵۱٨ رای راهی صندلی‌های سبز بهارستان شدند.

به گفته حسین خوش اقبال در حوزه انتخابیه سقز و بانه «بهزاد رحیمی» از مجموع ٨۳ هزار و ۵۱۳ رای با کسب ۳۴ هزار و ۴۳۹ رای از رقبای خود پیشی گرفته و حایز بیشترین رای از این حوزه انتخابیه شده است.

وی با بین اینکه در حوزه انتخابیه بیجار، هیچ یک از نامزدها نتوانستند حایز اکثریت آرا شوند، ادامه داد: انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شده است.

خوش اقبال تایید کرد: در حوزه انتخابیه بیجار از مجموع ۳۷ هزار رای صحیح، «حمدالله کریمی» با شش هزار و٨۴۷ رای و «علیرضا زندیان» با پنج هزارو ٨۳۷ رای در دور دوم با هم رقابت خواهند کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان ادامه داد: در حوزه انتخابیه مریوان و سرو آباد خانم «شیوا قاسمی‌پور» با هشت هزار و ۵۲٨ رای حایز بیشترین آرا شد و به عنوان منتخب این حوزه به مجلس یازدهم راه پیدا کرد.

بازدید [ 744078 ]
برچسب ها