چهار شنبه 22 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

تلاش مدیران کردستان برای اجرایی شدن برنامه‌های محرومیت‌زدایی کردستان

اولین جلسه کارگروه بررسی و پایش برنامه‌های محرومیت‌زدایی کردستان به صورت وبینار و به ریاست معاون طرح و برنامه وزارت صنعت برگزار شد.
تلاش مدیران کردستان برای اجرایی شدن برنامه‌های محرومیت‌زدایی کردستان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، پس از ارائه گزارش طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی توسط مدیرکل صمت استان، با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه ها گامی مهم در راستای توسعه استان است، یادآور شد: این پروژه های مطالبه مردم کردستان است. 
خالد جعفری با اذعان به اینکه در عارضه یابی این پروژه ها، بیشترین مشکل تامین منابع مالی، تامین تسهیلات بانکی و کُندی روند اجرای طرحهای پیشران بوده، خواستار تسریع در رفع این مشکلات شد. 
در ادامه این وبینار پروژه های زیرساختی صنعتی، معدنی و بازرگانی توسط مدیرکل صمت استان تشریح شد و معاون اقتصادی استاندار تخصیص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار استانی در سال های ۹۶ و ۹۷ به شهرک های صنعتی را نشان دهنده توجه ویژه استان به شهرک های صنعتی عنوان کرد. 
جعفری با یادآوری محدودیت زمین در کردستان، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از زمین های تامین شده برای ایجاد شهرک های صنعتی از اراضی ملی است که در کل ۹۵۰ هکتار زمین تامین شده اما در برخی مناطق مجبور به تملک زمین هستیم و نیاز داریم در این زمینه با تامین منابع مالی مورد نیاز، کردستان به صورت ویژه دیده شود. 
وی در پایان اظهار داشت: کردستان ظرفیت های خوبی دارد اما سرمایه گذاری هایی که باید در برخی حوزه ها می شد متاسفانه نشده است. 
گفتنی است، در این جلسه پروژه های بازرگانی، پروژه های معدنی و زمین شناسی و همچنین پروژه های ایجادی جدید نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
در این وبینار معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازمعادن و صنایع معدنی ایران، معاون امور فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و پشتیبانی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز حضور داشتند.

بازدید [ 23940 ]
برچسب ها