چهار شنبه 22 اردیبهشت سال 1400

اخبار انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان:

افزایش مشارکت زنان برای اداره روستاها در کردستان

رییس ستاد انتخابات کردستان ضمن ابراز خرسندی از افزایش مشارکت و کوشش سازنده و فعال زنان کردستان در عرصه مدیریت روستاها گفت: در مجموع ۷هزار و ۲۱۶ نفر از یک هزار و ۳۰۷ روستای کردستان داوطلب رقابت در انتخابات شورای روستاها شده‌اند که ۱۱۸ نفر از این داوطلبین زن و ۷ هزار و ۹۸ نفر مرد هستند.
افزایش مشارکت زنان برای اداره روستاها در کردستان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد ابراهیم زارعی با اذعان به اینکه آمارهای ستاد انتخابات استان نشان می‌دهد در دوره‌های چهارم و پنجم انتخابات شوراهای روستاها به ترتیب ۴۹ و ۱۰۲ زن در روستاهای این استان نامزد رقابت در انتخابات شوراها بوده‌اند که این مشارکت در دوره ششم به ۱۱۸ نفر رسیده است.

وی حضور زنان در عرصه رقابت انتخاباتی را  اثباتی، فعال و رو به رشد دانست و ابراز امیدواری کرد، زنان کردستانی آمده به عرصه انتخابات در کسب رأی و جلب اعتماد مردم هم موفق باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در ادامه افزود: زنان روستاهای دیواندره‌ سرآمد زنان کردستان در کوشش برای به‌دست گیری مدیریت روستاها هستند و در انتخابات اخیر از این شهرستان ۲۸ زن ثبت‌نام کرده‌اند.

به گفته وی، بعد از دیواندره، شهرستان‌های سنندج با ۲۷ و کامیاران با ثبت‌نام ۱۷ زن در رده‌های بعدی قرار دارند و زنان شهرستان دهگلان با ثبت‌نام تنها یک نفر کمترین مشارکت را نشان داده‌اند.

زارعی همچنین افزود: در این دوره از انتخابات، در شهرستان‌های بانه ۳ زن، بیجار ۱۱ زن، سروآباد ۶ زن، سقز10 زن، قروه ۱۲ زن و مریوان ۳ زن برای راه‌یابی به ششمین دوره شورای روستاها ثبت‌نام کرده‌اند.

 ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا28 خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بازدید [ 92796 ]
برچسب ها