نظارت بر تجارت الکترونیک جدی گرفته شود
29 خرداد 96  12:44 ب.ظ
استاندار کردستان نظارت و رصد فضای مجازی در تجارت الکترونیک را در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم ارزیابی کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در سومین جلسه اصلی کمسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت مبارزه بر قاچاق کالا و ارز استان کردستان با بیان اینکه در دنیای امروز تجارت الکترونیک اجتناب ناپذیر و رو به افزایش است گفت: پلیس فتا باید این مسئله را بصورت جدی در دستور کار قرار دهد چرا که امکان سوء استفاده در این حوزه بیشتر است.

وی با بیان اینکه روز دوازدهم تیرماه سالروز پیام مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز است بر همکاری و تعامل دستگاه ها در اجرای ویژه برنامه های این مناسبت تاکید کرد.

زاهدی در ادامه سخنان خود به برگزاری همایش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص کالاهای قاچاق سلامت محور اشاره کرد و افزود: در این همایش موضوع اطلاع رسانی به مردم از اهمیت خاصی برخوردار است و اگر مردم بطور کامل در جریان مضرات و آسیب های کالاهای قاچاق سلامت محور قرار بگیرند از مصرف آن کالاها پرهیز خواهند کرد.

استاندار کردستان در ادامه به موفقیت های به دست آمده در مقابله با قاچاق سوخت در استان نیزگریزی زد و گفت: با درآمد نسبی حاصله از فروش سوخت توسط مرزنشینان واقدامات موثر انجام شده در در مرز باشماق قاچاق سوخت به حداقل ممکن رسیده است و می توان گفت که این مشکل در استان کردستان تقریبا حل شده است.

وی نظارت بر حمل گندم با توجه به آغاز خرید این محصول استراتژیک نیز گفت: خرید و فروش و حمل و نگهداری گندم صرفا توسط دولت انجام می شود لذا ضروری است مسئولین اهتمام ویژه در این بخش داشته باشند.