زائران راهیان نور سفیر امنیت کردستان خواهند شد
27 خرداد 96  01:11 ب.ظ
استاندار کردستان در جلسه ستاد راهیان نور استان، گفت: زائران راهیان نور، سفیر امنیت کردستان خواهند بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در این جلسه از انقلاب اسلامی ایران و اتفاقات قبل و بعد از پیروزی آن به عنوان ابتکارات منحصر به فردی نام برد که در تمام دنیا بی نظیر است.

وی در توضیح این امر اظهار داشت: جنگ فی النفسه پدیده زشتی است اما از دل این زشتی پدیده های کم نظیر و منحصر به فردی ایجاد کردیم که راهیان نور یکی از منحصربه فردترین زیبایی های خلق شده از جنگ است.

زاهدی خاطرنشان کرد: بعید می دانم در جای دیگری از دنیا، مردم اینگونه با اشتیاق به مناطق عملیاتی جنگ سفر کنند تا از نزدیک با موقعیت و شرایط آن زمان آشنا شوند.

استاندار با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت انتقال تاریخ به نسل های آینده، افزود: یک یا دونسل دوران دفاع مقدس را به یاد دارند و این وظیفه ماست که به نسل های آینده بگوییم چه رشادت ها و ایثارگری هایی شده تا امروز ما بتوانیم در امنیت و آرامش زندگس کنیم.

زاهدی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و همه مسئولین استان موظفند همکاری لازم را داشته باشند تا کردستان میزبان خوبی برای زائران راهیان نور باشد.

وی در خاتمه یادآور شد: زائران راهیان نور در سفر به کردستان علاوه بر آشنا شدن با یادمان های شهدا در استان، سفیران خوبی برای امنیت و زیبایی های کردستان خواهند شد.

شایان ذکر است استان کردستان جزو استان هایی است که هم میزبان است هم مهمان و سال 95 میزان 350 هزار زار بوده و 25 هزار نفر نیز به مناطق مختلف اعزام کرده است.