دو شنبه 30 فروردین سال 1400

اخبار

وزير كشور در آيين تكريم و معارفه استاندار كردستان

ایران مام کردستان است

عبدالرضا رحمانی فضلی: ايران مام كردستان است و ما به هيچ وجه حاضر به تغيير مرزهاى جغرافيايي در منطقه نيستيم و اين موضع صريح و رسمى جمهوري اسلامي است.
 ایران مام کردستان است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ دکتر رحمانی فضلی در آیین تکریم و معارفه استاندار کردستان گفت: برجام فقط حل يك مسئله سياسي نبود بلكه اثبات احقاق حق ملت ايران و اثبات دروغ گويي و اتهام و تهمت سلطه و استبداد جهاني بود و برجام با اجماع جهاني حاصل شد.

دکتر رحمانی فضلی افزود: آمريكايي ها بودند كه بر عليه ملت ايران در انقلاب ايستادند و بعد از انقلاب چندين بار كودتا را آزمايش كردند و جنگ را بر اين ملت تحميل كردند همچنين هواپيماي مسافربري ايران را زدند و تحريم و فشار را بر اين ملت افزودند و اكنون هم سند بين المللي كه موجب افتخار اين ملت است را در ملأ عام در يك تحريف تاريخي از خليج هميشه فارس از يك اسم معجول نام برديد؛ شما قابل اعتماد نيستيد

وی خاطرنشان کرد: القاعده و طالبان و داعش را آمريكا ايجاد كرد و مگر شما نبوديد كه در ايام انتخابات گفتيد اين امريكا بود كه داعش را توليد و تقويت كرد و اين سخن رو همين اقاي ترامپ به زبان اورد و گفت: ايران مام كردستان است و ما به هيچ وجه حاضر به تغيير مرزهاى جغرافيايي در منطقه نيستيم و اين موضع صريح و رسمى جمهوري اسلامي است.

دکتر رحمانی فضلی: معتقدیم که در درون مرزها باید همه مردم با هر نوع اعتقاد، نژاد، مذهب و زبان در مقابل قانون اساسی برابر باشند و به حقوقشا برسند و این اعتقاد دینی ماست که در قانون اساسی هم ذکر شده است.

وی گفت: تعیین مرزهای منطقه خواست رژیم صهیونیستی و آمریکا است آنهایی که داعش را تقویت می کنند و موجب آوارگی ناموس مسلمین هستند چطور می توانند به فکر مسلمانان باشند؟ ما بر اساس قانون و اعتقادات و شعور و فهممان مسائلمان با یکدیگر را می بینیم و حل می کنیم و اجازه نمی دهیم کسانی که دل در گرو نابودی اسلام دارند در مسائل منطقه دخالت کنند.

وزیر کشور: دنیا بداند که نمی تواند با زبان تهدید با ملت ایران صحبت کند.

وی افزود: افزایش وحدت و انسجام توجه به مسائل اقتصادی و معیشت مردم و افزایش قدرت نظامی از مولفه هاى مهم پیش روی ماست.

دکتر رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم تهدیدات را به صفر رسانده و قدرت مداخله دشمنان را به حداقل برسانیم باید اقتصادمان را تقویت کنیم.

وی گفت: دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه دارد و برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد را به سمت دانش بنیان کردن با استفاده از ظرفیت های بومی سوق دهیم.

وزیر کشور گفت: در حوزه قدرت نظامی نیز ما نه هراسی از آنها داريم و نه بر اساس حرف آنها برنامه ریزی می کنیم، امنیتمان را مدیون مردم هستیم و امنیت را هم بستر توسعه و پیشرفت می دانیم.

دکتر رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: از سلاح های متعارف و لازم در حدی که قوانین و اعتقادات ما اجازه می دهد استفاده خواهیم کرد و آن را توسعه خواهیم بخشید و در این زمینه به حرف کسی توجه نخواهیم کرد.

دکتر رحمانی فضلی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند استفاده از ساح هسته ای در اعتادات ما جایی ندارد و حرام است و ما حتما به نزدیکی ان هم نخواهیم رفت.

وی گفت: براساس اعتقادات دینیمان هیچ گاه در موضع تهاجم نیستیم اما در دفاع سخت، استوار و فولادین هستیم، شما نمی توانید دامنه دفاع را تعیین کنید.

وزیر کشور گفت: مردم کردستان مدافع فرهنگ و اعتقادات و تاریخ ایران هستند و ما در این منطقه حساس باید جهشی بلند تر برای توسعه و پیشرفت برداریم.

وی افزود: استاندار باید از ظرفیت اعتدالی در استان استفاده کند و فرقی هم نمی کند از کدام جناح و گروه باشد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: همه جناح ها و گروه های سیاسی قانونی کشور مورد تایید و توجه هستند اما در عرصه مدیریت از کسانی که مشی اعتدالی دارند استفاده می شود زیرا اعتدال عین عقلانیت بوده و خواست مردم است و ما نیز افراط و تفریط را به هیچ وجه نمی پذیریم.

وی تصریح کرد: قطعا مدیرانی باید در این دولت باشند که به برنامه دولت اعتقاد داشته باشند و نمی توانیم کسانی را که مخالف برنامه های دولت هستند را در قوه مجریه به کار بگیریم و استفاده کنیم.

برچسب ها