یک شنبه 5 بهمن سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

خوش‌اقبال؛

 امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان گفت: امام خمینی (ره) با بی‌باکی و شجاعت بی‌نظیر و اتکا به همراهی مردم با نهضت خود توانست قدرت‌های خارجی بویژه غرب و آمریکا که بر ایران سلطه داشتند را به چالش بکشد.
 امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امام راحل قله‌ی بلندی است که تاریخ ایران اسلامی تاکنون نظیر آن را کمتر به یاد دارد و براین اساس ملت ایران و آزادگان جهان همواره از امام به نیکی سخن خواهند گفت و از ایشان یاد خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در میان انبیا و اولیای الهی همواره سه خصیصه عدالت، زهد و پارسایی، شخصیت عظیم و منحصر بفردی وجود داشت که آنها را از مردم عادی متمایز کرده است، افزود: این سه خصوصیت بارز در امام بزرگوار نیز وجود داشت و تبلور این ویژگی‌ها از ایشان، انسانی قوی و مقتدر ساخت که توانست، حکومتی طاغوتی و دیکتاتوری وراثتی را از اریکه‌ی قدرت به زیر بکشد.
معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان یادآور شد: امام راحل در سه برهه مهم در تاریخ معاصر ایران توانستند مسوولیت تاریخی ایفا کنند که دوره اول آن نهضت اسلامی بود که ایشان با بی باکی و شجاعتی بی نظیر توانستند هم حکومت سلطنتی و هم قدرت‌های خارجی بویژه غرب را به چالش بکشند.
خوش اقبال گفت: امام راحل در سال ۱۳۴۲ ابتدا فریاد خود بر ضد استبداد و برای آزادی مردم از شر ظالمان و ستمگران را رسا کرد و سپس با ایستادگی در مبارزه با کاپیتولاسیون مبارزه خود را با استعمار آغاز کرد.
وی تاکید کرد: امام راحل در هر ۲ مسیر یعنی مبارزه با استبداد و استعمار برای دستیابی به اهداف خود از حرکت باز نایستاد و در نهایت این دوران منجر به تبعید ایشان به کشورهای عراق، ترکیه و فرانسه شد.
خوش اقبال یادآور شد: دوران دوم تاثیرگذاری امام راحل در تاریخ ایران مرحله تثبیت انقلاب یعنی ماه‌های آخر سال ۵۷ و سال‌های ۵۸ و  ۵۹ بود که در این دوران امام تمام تلاش خود را برای تثبیت انقلاب اسلامی در مسیر تدبیر و عقلانیت و در چارچوب موازین اسلامی بکار گرفت و محور اصلی اقدامات ایشان جلب نظر و آرای مردم در کنار اجرای شریعت اسلامی بود.
وی مرحله سوم تاثیر امام راحل در تاریخ ایران اسلامی را نقش رهبری در دوران دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: در این دوره توطئه‌ای از سوی استکبار جهانی علیه استقلال و تمامیت ارضی ایران با محوریت صدام و حزب بحث عراق طراحی شد.
خوش اقبال تاکید کرد: در این دوران امام با صدور فرمان بسیج عمومی از تمام بخش‌های جامعه  در برای ایستادن برابر متجاوزین دعوت کرد و بدنبال آن ارتش، سپاه و بسیج مردمی به صحنه آمدند.
معاون  سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان افزود: با اینکه دشمن تا دندان مسلح بعثی با تمام امکانات و حمایت‌ها آمده بود تا نظام نوپای اسلامی را در مدت کوتاهی به زانو درآورد اما ملت ایران با رهبری خردمندانه امام و تکیه بر وحدت، اتحاد و یکپارچگی توانستند این دفاع مقدس را به پیروزی برسانند و سرزمین اسلامی را از لوث وجود متجاوزین پاک کنند.
وی اظهار داشت: بدین ترتیب بود که امام خمینی (ره) جایگاه خود را بعنوان پدری دلسوز و پیری خردمند در قلوب مردم باز و نام نیک خویش را در تاریخ این سرزمین برای همیشه ثبت کرد.
خوش اقبال گفت: در تمام این دوران‌ها آنچه ایشان را برجسته می‌کرد، شخصیت کم نظیر، همت بلند، اهداف والا، ایمان و توکل، استقامت و خستگی ناپذیری، حلم و بردباری، شجاعت و ساده زیستی بود که توانست کشتی طوفان زده ایران اسلامی را به سرمنزل مقصود برساند.
وی تاکید کرد: اکنون که در آستانه  سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی آن پیر فرزانه و آن عزیز سفر کرده قرار داریم مهمترین عهدی که پس از این سال‌ها باید به آن وفادار باشیم همان حرکت در مسیر آرمان‌های ایشان تحت هدایت رهبر معظم انقلاب است.

بازدید [ 402705 ]
برچسب ها