دو شنبه 24 خرداد سال 1400

اخبار

استاندار کردستان:

کار در کردستان سخت اما شدنی است

استاندار کردستان در جلسه ویدئو کنفرانس با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت اینترنت در استان، گفت: کار در کردستان سخت اما شدنی است.
کار در کردستان سخت اما شدنی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که مدیرعامل مخابرات و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز حضور داشتند، بهمن مرادنیا ضمن یادآوری اهمیت هورامان از لحاظ گردشگری، بر ضرورت تامین پوشش اینترنت پرسرعت در این منطقه تاکید کرد. 
وی در خصوص سخت گذر بودن هورامان، خاطرنشان کرد: این منطقه منطقه گازکشی شده و راه آن آسفالت شده، کار در کردستان سخت اما شدنی است. 
مرادنیا در ادامه با ابراز خرسندی از همکاری خوب بین دستگاه های اداری کردستان، افزود: استان از هیچ کمکی بویژه در مباحث راه، برق و محیط زیست برای پیشبرد سایت های مخابراتی مورد نیاز دریغ ندارد. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعت نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: کردستان به لحاظ ارتباطی مورد بی مهری قرار گرفته است لذا باید طی یک تا دو ماه آینده کارهای کردستان را به سرانجام برسانیم. 
در این جلسه ویدئو کنفرانسی که به منظور پیگیری تکمیل پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت روستاهای استان برگزار شد، مقرر شد، تا ۲ هفته آینده تجهیزات مربوط به ۱۱۰ سایت تلفن همراه روستایی تامین شود که طی هفته جاری ۵۰ سایت از این تعداد تامین خواهد شد. 
احداث ۵۰ سایت جدید تلفن همراه در روستاهای استان در صورت تامین راه و برق مورد نیاز از محل منابع استانی از دیگر تصمیمات این جلسه بود. 
پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه فیبر نوری روستای حسن آباد سنندج پیش شرط وزیر برای ابلاغ پروژه هورامان بود. 
تامین تجهیزات انتقال برای افزایش پهنای باند اینترنت پرسرعت (ADSL) ۵۰ روستا نیز تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد.

بازدید [ 332424 ]
برچسب ها