شنبه 27 دی سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

استاندار در آئین رونمایی از فیلم‌نامه سریال «سنجر خان»

هر قوم و ملتی با شخصیت‌ها و فرهنگ آن دیار شناخته می‌شود

استاندار کردستان با انتقاد به اینکه تا کنون فرهنگ و شخصیت‌های کردستان به خوبی معرفی نشده‌اند، گفت: تمام تلاش خود را برای این مهم و معرفی کردستان به کشور و دنیا به کار می‌گیریم.
هر قوم و ملتی با شخصیت‌ها و فرهنگ آن دیار شناخته می‌شودبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در آئین رونمایی از فیلم‌نامه و آغاز پیش تولید سریال فاخر «سنجر خان» در صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: این کار را مبارک و بسیار بزرگ می‌دانم و گامی اساسی در مسیر توسعه‌ی کردستان خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه انتقادهای مختلفی در خصوص ضرورت انجام این کار در این مدت شده‌است، تاکید کرد: اعتقاد راسخ دارم که فرهنگ و توسعه‌ی فرهنگی می‌تواند راهگشا و آغازی بر توسعه‌ی همه‌جانبه در کردستان باشد.


استاندار کردستان بر استفاده از ظرفیت‌های بومی و طبیعت بکر کردستان در این سریال تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود سریال «سنجر خان» دربرگیرندە همە جوانب فرهنگی کردستان باشد.


مرادنیا شخصیت سنجرخان به عنوان یکی از سرداران ملی ایران و از چهره‌های مهم تاریخ مبارزات ضداستعماری در منطقه کردستان بسیار مورد احترام مردم دانست و گفت هنوز زوایای بسیاری از شخصیت‌ ایشان  مغفول مانده و درباره قیام ضد استعماری سنجر خان تبلیغ شایسته‌ای در این حجم نشده است.

بازدید [ 937593 ]
برچسب ها