دو شنبه 30 فروردین سال 1400

اخبار

نیروی انتظامی بە تنهایی مسؤول مقابلە با سرقت نیست/ مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌ها در حفاظت از اموال جدیت بیشتری داشتە باشند

استاندار کردستان تاکید کرد کە نیروی انتظامی بە تنهایی مسئول مقابلە از سرقت در سطح استان نیست و در این رابطه همه باید احساس مسئولیت کنند.
نیروی انتظامی بە تنهایی مسؤول مقابلە با سرقت نیست/ مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌ها در حفاظت از اموال جدیت بیشتری داشتە باشندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در چهارمین جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت استان کردستان با تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی در برقراری امنیت و آرامش بخشی به جامعه گفت: نیروی انتظامی با تلاش شبانه روزی و در همه سطوح مشغول خدمتگزاری به مردم است، اما باید به این نکته توجه شود که تنها نیروی انتظامی مسئول مقابله با سرقت نیست و همه باید در این راستا احساس مسئولیت کنند.
وی افزود: مدیران دستگا هها و سازمان ها باتوجه به امکاناتی که در اختیار دارند باید تمهیداتی بیندیشند که سرقتی از اموال آن دستگاه ها صورت نگیرد و اگر مدیری در این رابطه اهمال کند باید مورد بازخواست قرار بگیرد.
مرادنیا با بیان اینکه طبق گزارش ها در روستاها سرقت هایی از اموال عمومی صورت می گیرد، افزود: دولت در روستاها مجموعه خدماتی را جهت رفاه و آسایش مردم فراهم کرده و شوراها و دهیاری ها باید نسبت به حفظ آنها اقدام کنند.
استاندار کردستان اضافه کرد: لازم است تمهیداتی اندیشیده شود که همزمان با اجرای پروژه ها و استقرار امکانات در مناطق مختلف یک پیوست امنیتی نیز وجود داشته باشد تا آن امکانات و تجهیزات به سهولت قابل سرقت نباشد.
وی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه در خصوص حفاظت از اموال شخصی شهروندان را نیز امری حایز اهمیت توصیف کرد و گفت: تکرار و یادآوری مسائل به جامعه می تواند در پیشگیری از وقوع جرم نقش مهمی داشته باشد و حساسیت مردم را بالاتر ببرد.
مرادنیا مردم استان کردستان را مردمانی فرهنگی و دارای باورهای عمیق دینی دانست و گفت؛ کردستان در آمار کشفیات سرقت استان اول کشور و در وقوع سرقت استان ۲۶ است که نشان از فرهنگ والای مردم دارد.

بازدید [ 10089 ]
برچسب ها