دو شنبه 24 خرداد سال 1400

اخبار

مدیریت بحران کردستان نسبت به وقوع سیل هشدار داد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان در خصوص وقوع سیل هشدار داد و گفت: پیش‌بینی هواشناسی حاکی از بارش باران و در نتیجه سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در پنج روز آینده است لذا از مردم می‌خواهیم جوانب احتیاط را رعایت کنند.
مدیریت بحران کردستان نسبت به وقوع سیل هشدار داد
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ محمد فلاحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی استان از صبح جمعه (فردا) تا یکشنبه هفته آینده آسمان کردستان تحت تاثیر یک سامانه بارشی فعال قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: احتمال وقوع سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد از اثرات این سامانه بارشی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان افزود: در پی این پیش‌بینی امروز جلسه فوق العاده مدیریت بحران استان برگزار شد و نسبت به صدور هشدار سطح نارنجی اقدام و الزام آماده باش در سه روز آینده را به دستگاه‌های خدمات رسان اعلام کردیم.

وی تاکید کرد: لازم است تمام دستگاه های خدمات رسان و امداد رسان با اولویت مدیریت سدها، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله‌ گرفتن مردم، کشاورزان و باغداران از رودخانه‌ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده‌ای و اجتناب از سفرهای غیر ضروری اتخاذ شود.

معاون توسعه پیش بینی هواشناسی کردستان نیز در این ارتباط یادآور شد: اوج فعالیت این سامانه بارشی از جمعه شب تا اوایل صبح یکشنبه خواهد بود  و بطور فراگیر تمام نقاط استان را در بر می‌گیرد.

علی پناهی افزود: شدت و میزان فعالیت این سامانه بارشی در نواحی جنوبی و جنوب غربی شامل سروآباد، کامیاران، مریوان، سنندج، دهگلان، قروه و نیمه جنوبی شهرستان‌های بانه، بیجار و دیواندره بیشتر از سایر نقاط است.

وی اضافه کرد: در این مدت بارش باران همراه با گبار و رعد و برق، مه آلود، گاهی بارش برف، وزش باد نسبتاد شدید در گردنه ها و جادهای مواصلاتی در بضی ساعات مه شدید و کاهش قابل توجه دید افقی پیش بینی می‌شود.

بازدید [ 335502 ]
برچسب ها