شنبه 27 دی سال 1399

اخبار

قول مساعد استاندار کردستان برای آبگیری سد ژاوە

استاندار کردستان عنوان کرد کە بنا بە توافقات و رایزنی‌های صورت گرفتە با وزارت نیرو و با تحقق و جذب اعتبارات لازم سد ژاوە امسال آبگیری می‌شود.
قول مساعد استاندار کردستان برای آبگیری سد ژاوە
بە گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در بازدید از روند ساخت سد ژاوه به همراه مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: در استان سرمایه گذاری های زیادی برای سدها صورت گرفته ولی استفاده بهینه از این سدها نشده است.
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته با کمبود اعتبار مواجه بودیم اما امسال در تلاشیم تا اعتبارات مورد یاز را جذب و در سدها هزینه کنیم، افزود: از دلایل به تاخیر افتادن آبگیری سد ژاوه مشکل فاضلاب سنندج بود که با ارتقا تصفیه خانه فاضلاب سنندج و قول وزارت نیرو این مشکل رفع خواهد شد.
مرادنیا ادامه داد: موافقت دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از ستاد مدیریت بحران با دستور وزیر کشور اخذ شده که برخی از موانع بر سر راه آبگیری سد ژاوه را رفع خواهد کرد.
استاندار کردستان به مشکل آب شرب سنندج و اقدامات انجام شده در این خصوص نیز اشاره کرد و افزود: هفته آینده جلسه ای در تهران و در سازمان برنامه بودجه تشکیل خواهد شد که در آن بر سر پروژه های سد آزاد و ژاوه و آب شرب سنندج تصمیم گیری خواهد شد.

بازدید [ 128307 ]
برچسب ها