دو شنبه 30 فروردین سال 1400

اخبار

معاون وزیر راه خبر داد

قطار ۳۰ ماه دیگر به سنندج می‌رسد

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور از اتمام راه آهن همدان به سنندج حداکثر تا ۳۰ ماه آینده خبر داد.
قطار  ۳۰ ماه دیگر به سنندج می‌رسد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
خیرالله خادمی در بازدید از پروژە شمال بە جنوب در مسیر کامیاران با بیان این مطلب گفت: یکی از ریل‌های دارای اولویت کشور در میان پنج استان اتصال سنندج به راه آهن سراسری است که این مهم تا ۳۰ ماه آینده محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه به محض اتمام زیرسازی عملیات ریل گذاری آغاز خواهد شد گفت: یکی از سختی های این پروژە ادامە مسیر از گردنە صلوات آباد تا سنندج است کە ۴۳ کیلومتر مسیر جدید طراحی شده که مناقصه آن بزودی انجام خواهد شد.

خادمی با بیان اینکه به دعوت استاندار کردستان برای بازدید از پروژه های زیرساختی به استان آمده است افزود: یکی از پروژه های مهم و حیاتی برای استان کریدور شمال به جنوب است که از بندر امام تا مرز بازرگان ادامه دارد.

این مقام مسئول بیشترین طول کریدور را با ۳۲۰ کیلومتر مربوط به کردستان دانست و اظهار داشت: از این میزان هم اکنون ۱۴۰ کیلومتر زیربار ترافیک رفته و عملیات اجرایی در ۱۲۰ کیلومتر دیگر در حال انجام و مناقصه ۴۰ کیلومتر دیگر نیز برگزار خواهد شد.

خادمی با ذکر اینکه تکمیل این بزرگراه تاثیر زیادی در توسعه استان و غرب کشور ایفا خواهد کرد به مسیر سنندج از  تا همدان و مریوان اشاره کرد و گفت: از همدان تا گردنه صلوات آباد کلا به بزرگراه تبدیل شده و گردنه تا سنندج نیز در حال تبدیل به جاده چهار خطه است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: جادە سنندج بە مریوان نیز با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا است؛ در حوزە استان و در بخش بزرگراهی بالای ۱۲۰ درصد  و در مسیر مریوان ۳۰۰ درصد تخصیص اعتبار داشتیم که در کشور بی نظیر است

بازدید [ 1106883 ]
برچسب ها