چهار شنبه 22 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

سرمایه‌گذار خارحی طلای ساریگونی، سرمایه‌گذاری خود در کردستان را توسعه می‌دهد

سرمایه‌گذار قزاقستانی معدن طلای ساریگونی قروه، سرمایه‌گذاری خود را به میزان 25 میلیون دلار افزایش می‌دهد.
سرمایه‌گذار خارحی طلای ساریگونی، سرمایه‌گذاری خود در کردستان را توسعه می‌دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیران شرکت طلای زرکوه، موضوع توسعه سرمایه گذاری این شرکت در معدن طلای ساریگونی قروه مطرح و مورد استقبال قرار گرفت.

شرکت سرمایه گذار قزاقستانی که با همکاری شرکت ایرانی زرکوه در سال ۹۵ دو هزار و ۳۰۰ کیلوگرم و در سال ۹۶ تا به امروز دو هزار و ۸۰۰ کیلوگرم طلای خالص از معدن طلای ساریگونی تولید کرده و ۵۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، تصمیم دارد سرمایه گذاری خود را ۲۵ میلیون دلار دیگر افزایش دهد.
 
به گفته سرمایه گذار قزاق، این افزایش سرمایه و اجرای فاز توسعه، تولید سالانه را به 5 تن افزایش می دهد و بیش از 200 نفر اشتغالزایی جدید خواهد داشت.

در این جلسه مدیران استان نسبت به همکاری مجموعه اداری استان و شهرستان قروه در راستای اجرای فاز توسعه و سرمایه گذار نیز نسبت به تسریع در عملیات اجرا و همچنین تامین نیروی انسانی از نیروهای بومی منطقه، متعهد شدند.

با توجه به موفقیت این سرمایه گذار خارجی در اجرای تعهدات، از سوی مدیران استان به سرمایه گذاری جدید در استان تشویق شدند و مقرر شد فرصت های سرمایه گذاری مورد علاقه این مجموعه، به ایشان معرفی گردد.

برچسب ها