جمعه 2 آبان سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تمام تلاش ما پرداخت تسهیلات بیشتر و آسانتر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره وضعیت نامناسب اقتصادی کشور ناشی از تحریم ها و شیوع کرونا، اظهار داشت: تمام تلاش ما پرداخت تسهیلات بیشتر و آسانتر است.
تمام تلاش ما پرداخت تسهیلات بیشتر و آسانتر است

به گزارش پایگاه اطلاع زسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سی و هشتمین نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با اشاره به سهم ۲۰۹ میلیارد تومانی استان از تسهیلات کرونایی، افزود: ۱۲۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات به بانک داده شده که تاکنون ۶۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و از این لحاظ رتبه نهم کشور را داریم.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در همه بخش‌ها همواره دغدغه دولت و مدیران است، خاطرنشان کرد: متاسفانه فقط ۶ دهم درصد منابع بانکی کشور متعلق به کردستان است که با اعتمادسازی و جذب هرچه بیشتر سپرده‌ها، پرداختی ها هم افزایش خواهد یافت. جعفری همچنین به پرداخت به پرداخت ۵ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال گذشته به متقاضیان در استان، اشاره کرد و افزود: این رقم نسبت به سال پیش از آن ۳۸ درصد افزایش داشته و امسال نیز تا کنون ۴ هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قسمت‌های مختلف به واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به برنامه‌ریزی برای شناسایی واحدهای نیمه‌فعال و راکد استان در ابتدای امسال و تشکیل کارگروهی برای تامین منابع مالی آن اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در بحث پرداخت تسهیلات به واحدهای صنفی و تولیدی آسیب‌دیده از کرونا جزو چهار استان موفق کشور بوده‌ایم.
وی با یادآری جایگاه ویژه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، از پیشنهاد اتاق بازرگانی برای تشکیل ستاد احیای واحدهای تولیدی زیان‌دیده از کرونا با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط در استان استقبال و از همکاری برای اجرای آن خبر داد.

بازدید [ 35055 ]
برچسب ها