شنبه 27 دی سال 1399

اخبار

تصویب ۱۰۰ میلیارد تومان از ستاد مدیریت بحران برای رفع مشکل آب شرب سنندج/ تامین اعتبار برای اتمام سدهای در دست احداث کردستان را باجدیت پیگیری می کنیم

استاندار کردستان اعلام کرد برای رفع مشکل آب‌شرب سنندج در ستاد مدیریت بحران کشور ۱۰۰ میلیارد تومان تصویب و دریافت خواهد شد.
تصویب ۱۰۰ میلیارد تومان از ستاد مدیریت بحران برای رفع مشکل آب شرب سنندج/ تامین اعتبار برای اتمام سدهای در دست احداث کردستان را باجدیت پیگیری می کنیم

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه بررسی مشکلات سد آزاد و ژاوه که با حضور مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد گفت: جهت انتقال مستقیم آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج و رفع مشکلات آب شرب این شهر از وزیر کشور درخواست دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محلی مدیریت بحران کردیم که با آن موافقت شده است.

وی در ادامه سخنان خود به دو سد بزرگ ژاوه و آزاد در استان کردستان اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از دو هزار میلیارد تومان در این دو سد هزینه شده ولی به دلیل برخی سهل انگاری ها هنوز مردم از منافع آن برخوردار نشده اند.

مرادنیا با بیان اینکه باید همه همت و تلاش خود معطوف به تامین اعتبار در جهت اتمام این سدها کنیم، ادامه داد: سد ژاوه صرفا برای توسعه بخش کشاورزی تعریف شده و وزیر نیرو قول داده اند که امسال آبگیری آن آغاز شود.

استاندار کردستان تشکیل دو کارگروه استانی و ملی برای پیگیری و رفع مشکلات سدهای آزاد و ژاوه را خواستار شد و افزود: استان بیش از وزارت نیرو نسبت به پروژه های آبی حساس است چرا که معتقدیم منافع سدها به مردم و توسعه استان برمیگردد.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان باید به شدت پیگیر دریافت اعتبار برای رفع مشکلات فاضلاب روستاهای حاشیه سدها و نواحی منفصله شهری باشد، چرا که این مهم یک امر حساس و به سلامت مردم مربوط است.

وی اظهار کرد: با همه توان و با جدیت در سطح ملی پیگیر تامین اعتبار برای اتمام و بهره برداری کامل از سدهای استان هستیم.

مرادنیا در ادامه هدف نهایی از احداث سد آزاد را رساندن آب به دشت های شرقی و تامین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان دانست و گفت: هر اقدامی لازم است باید انجام شود تا با رسیدن آب به سد قوچم بتواند مورد استفاده مردم قرار بگیرد.

بازدید [ 10146 ]
برچسب ها