یک شنبه 5 بهمن سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

بازگشایی مساجد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از بازگشایی مساجد استان، صرفا در شب‌های قدر و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
بازگشایی مساجد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین خوش اقبال، در جلسه برنامه ریزی برگزاری مراسم شب های قدر رمضان ۹۹ اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت نظرات کارشناسی در خصوص بازگشایی مساجد و حسینیه ها، در جلسه ستاد ملی کرونا تصویب شد که به شرط رعایت نکاتی از جمله بسته بودن سرویس بهداشتی مساجد، حضور افراد در حد یک چهارم ظرفیت مساجد، همراه داشتن جانماز، مهر و کتاب ادعیه از سوی نمازگزاران، مساجد و حسینیه ها در شب های قدر به مدت ۲ ساعت باز خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: مسؤولیت اصلی نظارت و کنترل برگزاری مراسمات شب های قدر بر عهده هیات امنا، امام جماعت و پایگاه بسیج هر مسجد خواهد بود و خودشان می بایست موضوع را مدیریت کنند.
خوش اقبال افزود: همگی تشنه بازگشایی مساجد و حضور در مراسمات معنوی هستیم اما موضوع سلامت جامعه در میان است و تلاش داریم هم برنامه ها برگزار شود و هم مشکلات احتمالی بعد از آن به حداقل برسد.
معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار یادآوری کرد: در مورد شهرهای سنندج، مریوان و سقز نگران هستیم و مردم هم باید این نگرانی را داشته باشند.
وی تاکید کرد: بازگشایی مساجد و حسینیه های استان صرفاً در شبهای قدر خواهد بود و در غیر این شب ها کماکان بسته می مانند.

بازدید [ 449388 ]
برچسب ها