شنبه 27 دی سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون عمرانی استاندار کردستان:

بازدید یک میلیون و 890 هزار گردشگر از جاذبه های توریستی کردستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از تاریخ 27 اسفندماه سال گذشته لغایت هفدهم فروردین ماه جاری در مجموع یک میلیون و 891 هزار و 734 نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل یک میلیون و 201 هزار و 666 نفر معادل 57 درصد افزایش داشت.
بازدید یک میلیون و 890 هزار گردشگر از جاذبه های توریستی کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد:  از تاریخ 27 اسفندماه سال گذشته لغایت هفدهم فروردین ماه جاری مجموعا 533 هزار و 664 نفر از طریق زمینی به استان کردستان سفر کرده اند که این آمار در قیاس با مدت مشابه سال قبل 359 هزار و 963 نفر معادل 48 درصد افزایش داشته است؛ ضمن آنکه 2390 نفر نیز از طریق هوایی و از مسیر فرودگاه سنندج وارد کردستان شده اند.
وی افزود: 149 هزار و 805 نفر از کل مسافران استان از فضاهای اسکان آموزش و پرورش، 29 هزار و 154 نفر از هتلها، 11 هزار و 488 نفر از مهمانسراها و 94 هزار و 838 نفر از کمپ های موقت استفاده کرده اند و سایر مسافران هم در دیگر مراکز اسکان یافته اند. 
معاون استاندار کردستان از افزایش 23 درصدی سفر به استان طی نوروز امسال خبر داد و گفت: در این مدت 26 هزار و 326 مورد سفر به استان کردستان انجام گرفته است.
مهندس قادری خاطرنشان کرد: در مجموع 191"هزار و 271 مسافر از مناطق دیدنی استان بازدید کردند که نسبت به دوره مشابه سال قبل 17 درصد افزایش مسافر را شاهد بودیم.
وی تصریح کرد: با توجه به مرزی بودن استان و قرارگیری در کریدور ارتباطی شمال - جنوب کشور و محوریت استانهای غرب و شمالغرب کشور در امر گردشگری 45 هزار ایرانی و خارجی از مرز رسمی باشماق به استان کردستان وارد شده اند که این میزان نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
معاون استاندار کردستان افزود: به منظور نظارت بر اسکان مسافران نوروزی و فراهم آوردن تمهیدات لازم برای راحتی مسافران 315 نفر همکار ناظر از دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان همکاری شبانه روزی داشته اند؛ ضمن آنکه 410 جلسه خدمات سفر نوروز در استان برگزار شد.
مهندس قادری تصریح کرد: با تمهیداتی که دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان فراهم کردند، 107 هزار و 505 نفر ظرفیت اسکان مهیا شد که به تناوب در ایام تعطیلات نوروزی توسط مسافران مورد استفاده قرار گرفت.
وی یادآور شد: به منظور ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی جهت تامین امنیت و رفاه تعداد 556 مرکز خدمات رفاهی فرهنگی، امدادی، قضایی و انتظامی در ایام نوروز 97 فعال بودند.
مهندس قادری خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مهم نوروز 97 برگزاری مراسم شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان سنندج بود که با حضور و استقبال گرم مردمی به میزان بیش از 15 هزار نفر برگزار شد.
وی افزود: برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای طنز دیواندره با حضور 10 گروه از استانهای همجوار، برگزاری مراسمات متعدد جنگ شادی، نمایشگاه فروس آثار تجسمی، اهدای کتاب و کنسرت موسیقی با حضور استاد شهرام ناظری که مورد استقبال بیش از 5 هزار نفر قرار گرفت از دیگر اقدامات در این ایام بود.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: طی روزهای 24 اسفندماه سال قبل لغایت چهاردهم فروردین ماه جاری طبق آمار پلیس راه متاسفانه 16 نفر از هموطنان در اثر سوانح رانندگی فوت کرده اند.
مهندس قادری افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان 700 کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی استان را خط کشی و 2500 تن آسفالت نیز جهت لکه گیری راه های استان استفاده شده است.
وی با اشاره به تردد 6 میلیون و 500 هزار وسیله نقلیه در استان گفت: تعداد سفرهای تولیدشده از ناوگان حمل و نقل عمومی استان 26 هزار مورد بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش داشته و در نهایت منجر به جابجایی 191 هزارنفر شده که این میزان جابجایی نسبت به دوره مشابه سال قبل 15 درصد کاهش داشته است.
معاون استاندار کردستان در پایان گفت: به واسطه فعالیت دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان میزان رضایتمندی مسافران نوروزی بر اساس نظرسنجی به عمل آمده در بحث وضعیت و کیفیت اسکان و رفاه، اطلاع رسانی و تبلیغات، رسیدگی به شکایات، خدمات انتظامی و امنیتی و ترافیکی به طور متوسط 65 درصد بوده است.

بازدید [ 984675 ]
برچسب ها