دو شنبه 30 فروردین سال 1400

اخبار

ارتباط دولت با نخبگان و مردم دچار اختلال است/ نخبگان نسبت بە آینده کشور افق گشایی کنند/ کردستان برجسته ترین بنیاد فرهنگ و تمدن ایرانی است

معاون اول رئیس جمهور اذعان کرد که ارتباط دولت با جامعه نخبگان کشور و مردم دچار اختلال است و دولت آینده باید این نقص را برطرف کند.
ارتباط دولت با نخبگان و مردم دچار اختلال است/ نخبگان نسبت بە آینده کشور افق گشایی کنند/ کردستان برجسته ترین بنیاد فرهنگ و تمدن ایرانی استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
؛ اسحاق جهانگیری در نشست با نخبگان، جوانان و فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کردستان گفت: دولت نتوانست آنگونه که لازم بود با نخبگان و مردم ارتباط برقرار کند و امیدواریم در آینده این مشکل برطرف شود.
وی با بیان اینکه در استان های مرزی احساسی از وجود تبعیض و نابرابری وجود دارد و این مسئله باید ریشه یابی و برای حل آن چاره جویی کرد، افزود وجود احساس تبعیض میان مردم در برخی مناطق کشور جای نگرانی است، مردمی که احساس تبعیض کنند به آینده بدبین و ناامید خواهند شد و رسالت نخبگان این است که نسبت به آینده کشور افق گشایی کنند.
جهانگیری با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات به وجود تحریم ها و کم شدن منابع درآمدی مرتبط است، گفت: در سال های اخیر درآمد کشور از محل فروش نفت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بود ولی در سال جاری این رقم بسیار اندک و ناچیز بوده است.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: تحریم ها علیرغم همه مشکلاتی که به وجود آورد برای کشور فرصت های خوبی نیز خلق کرد و ما توانستیم در تولید بسیاری از کالاها خودکفا شویم.
وی به درخواست نخبگان و فعالین سیاسی و اجتماعی کرد برای مشارکت در سطوح بالای مدیریت کشور نیز اشاره کرد و افزود: گام های خوبی در این دولت ود خصوص بکارگیری کردها و اهل سنت در پست های مختلف برداشته شد و من نیز این دغدغه را حتما به هیات دولت و رئیس جمهور منتقل خواهم کرد.
وی اضافه کرد: ایران ملک مشاع همه ایرانیان است و هیچ کسی برتر از دیگری نیست، چرا که محور کار و عمل ما قانون اساسی و بیانات رهبر معظم انقلاب است.
در ادامه سخنان خود کردستان را برجسته ترین بنیاد فرهنگ و تمدن ایرانی نام برد و گفت: هیچ قومی به اندازه کردها اصالت و ایرانی بودن خود را حفظ نکرده است.
دراین نشست ۱۲ نفر از نخبگان استان بە بیان دیدگاهها و مشکلات استان در حوزە های سیاسی ، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پرداختند.

بازدید [ 10089 ]
برچسب ها