استاندار جدیدکردستان برنامه دولت"عدالت" درکردستان را اعلام کرد

سیروان15دیماه84

 

10 دی 84
سیروان نیوز: "اسماعیل نجار" استاندار جدید کردستان گفته است که برنامه‌های او بر چهار محور عدالت گستری، مهرورزی با بندگان خدا،‌ خدمتگزاری و تعالی و پیشرفت معنوی و مادی استان استوار است واین برنامه ، همان محورهای اساسی دولت است.

وی در توضیح نحوه اجرای این اصول، نظارت همه جانبه بر دستگاه‌های اجرایی استان را از اصول مدیریت خود عنوان کرد و گفت: انتقال شورای اداری استان به شهرستان‌ها و حتی شهرهای کوچک منجر به آشنایی مسوولان با مشکلات مردم می‌شود و این در دستور کار استانداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ایسکانیوز"،استاندار جدیدکردستان تعامل با نمایندگان مجلس در جهت پیشبرد اهداف دولت موثر وتقویت جایگاه روحانیت اهل سنت و شیعه و مراکز دینی را از دیگر برنامه‌های خود دانسته و گفته: تقویت سنت‌های حسنه مثل وقف و زکات در دستور کار استانداری قرار خواهد گرفت.
برنامه اقتصادی دولت
"اسماعیل نجار" استاندار جدید کردستان در تبیین برنامه دولت"عدالت "در کردستان گفت:"برنامه‌های اقتصادی استانداری بر محوریت توسعه پایدار و با تاکید بر دامپروری و کشاورزی با توجه به موقعیت منطقه استوار است. 
تقویت همه جانبه صنایع دستی در استان، تقویت صنایع تبدیلی بالاخص در بخش کشاورزی و دام،‌ مطالعه و شناسایی ذخایر معدنی، کانی فلزی و نیز فلزی بالاخص طلا و سنگ‌های ساختمانی در استان، پیگیری لازم در جهت امور ذوب آهن کردستان و سیمان دیواندره‌،حمایت از صنایع کوچک و پاک درمنطقه، تقویت و ساماندهی بازارچه‌های مرزی درمریوان وبانه از دیگر مسایل اقتصادی است که دردولت جدید پیگیری می شود.
حل مسکن جوانان ،توسعه خط انتقال فراورده‌های نفتی کرمانشاه  - سنندج،  توجه به جاذبه‌های گردشگری استان همانند دریاچه زریوار مریوان و سد قشلاق نیز از جمله مواردی است که قرار است استاندار جدید کردستان در چارچوب اهداف دولت آنها را به نتیجه برساند.
برنامه های غیر اقتصادی
استاندار جدید کردستان در ادامه این گفت وگو اشاره کرده است که تقویت جایگاه روحانیت اهل سنت و شیعه و مراکز دینی رادر برنامه خود تدوین کرده ومی کوشدتقویت سنت‌های حسنه مثل وقف و زکات در دستور کار استانداری قرار گیرد.
او همچنین وعده داده است که در اداره استان از همه صاحبنظران، اندیشمندان، دانشگاهیان و گروه‌های مختلف در اداره استان کمک بگیرد.
اسماعیل نجار پشتیبانی همه جانبه از گسترش آموزش عالی و به کارگیری گسترده از فناوری اطلاعات و ایجاد مراکز آموزشی با نشاط را از ضروریات استان خواند و گفت: تلاش لازم را برای ارتقای سطح عمومی هنر و احیای فرهنگ عمومی منطقه به کار خواهیم بست. 
اسماعیل نجار کیست؟
وی گفت:دارنده مدرک فوق لیسانس روانشناسی هستم و چندین سال در استان کردستان مسوولیت‌های سیاسی داشتم.
وی مسوولیت‌های سیاسی خود در استان کردستان را معاون فرمانداری سنندج و فرماندار مریوان اعلام کرد و گفت: چندین سال در شرکت های  تابعه شرکت ملی نفت ایران مسوولیت میانی داشتم.

17 دی 84