بازگشایی مرز سیف سقز مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار توجه و اهتمام دولت نسبت به بازگشایی مرز سیف شهرستان سقز شد.

 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان: حسین فیروزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد ضمن بیان این مطلب افزود: بازگشایی مرز سیف سقز از نظر شورای تامین شهرستان بلامانع است و انجام این کار مساعدت دولت را می طلبد.

وی ادامه داد: بازگشایی این مرز عامل مهمی در ایجاد اشتغال وبهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم دارد.

فیروزی همچنین توجه به موضوع صادرات از طریق مرز سیرانبند بانه را نیز از نظر دور نداشت و گفت: هم اکنون بصورت معمول 400 نفر از محل این مرز امرار معاش می کنند و با استقرار گمرک در این مرز برتعداد اشتغال موجود به میزان قابل توجهی افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه لازم است جهت تسریع در توسعه و ایجاد زیرساخت ها همه امور به سازمان حمل ونقل پایانه ها در این مرز واگذار شود گفت: این امر در بهبود شرایط وتکمیل زیرساخت ها نقش موثری خواهد داشت.

وی همچنین به نیاز 15 میلیارد تومانی مرز باشماق برای تکمیل و توسعه زیرساخت های مورد نیاز اشاره کرد و افزود: توسعه و تجهیز مرز باشماق ظرفیت صادراتی ما را به میزان قابل توجهی افزایش و شرایط بهتری را برای رقابت با کشور ترکیه در بازار اقلیم فراهم می کند.

31 فروردين 96