توسعه پایدار ایجاد امنیت می کند

استاندار کردستان توسعه پایدار را از عوامل بسیار اساسی در ایجاد امنیت در استان کردستان ارزیابی کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اشاره به اینکه سیاست توسعه مرکز پیرامون که از گذشته های دور در کشور وجود داشت سیاستی کارآمد نبود گفت: ما چاره ای نداریم جز اینکه توسعه متوازن رااز طریق توسعه منطقه ای دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه تمامی نیروها بر سر رشد و توسعه استان در همه جوانب اتفاق نظر دارند گفت: سرمایه گذاری در روستاها از جمله مسایلی است که باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

زاهدی ادامه داد: هزینه هایی که نظام جمهوری اسلامی در روستاها انجام داده است در طول تاریخ این سرزمین بی نظیر بوده است اما متاسفانه هم اینک جمعیت شهرنشین نسبت به روستا نشینان بیشتر شده است که هم اکنون این رقم در کردستان 64 درصد و در کشور 71 درصد است.

وی اقدامات سپاه در بخش عمران و سازندگی در مناطق محروم را ارزشمند توصیف کرد و گفت: اقداماتی که قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه  در کردستان در دست انجام دارد عامل توسعه بیشتر روستاها خواهد شد.

زاهدی موفقیت اجرای پروژه ها را در گرو مشارکت مردمی دانست و گفت: مردم وقتی در اجرای طرح و پروژه ای مشارکت کنند احساس مالکیت خواهند کردو برای حفظ و نگهداری آن نیز تلاش می کنند .

استاندار کردستان افزود: لازم است قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان کردستان برای جلوگیری از تداخل برنامه ها بصورت کامل با دستگاه های اجرایی هماهنگ باشد که این امر علاوه بر جلوگیری از اتلاف منابع عامل تصریح در اجرای کارها است.

قرارگاه پیشرفت وآبادانی در چهار محور اقتصاد و معیشت،سلامت،فرهنگ  و عمران و زیرساخت در سطح 16 دهستان استان کردستان فعالیت شروع به فعالیت خواهد کرد.

 

 28 بهمن 95