جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان روز چهارشنبه با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به افت دما طی چند روز آینده و پیش بینی های هواشناسی قطعا شرکت گاز استان تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد و اولویت تأمین گاز با واحدهای مسکونی خواهد بود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: شرکت پخش فرآورده های نفتی استان نیز آماده است تا در صورت نیاز اقدامات لازم را با هماهنگی فرمانداران شهرستان های استان برای تأمین سوخت انجام بدهد.

معاون استاندار کردستان در خصوص انسداد جاده های استان  خاطرنشان کرد: هرجا که نیاز باشد حتما این کار با هماهنگی میان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با پلیس راه و با اطلاع به مدیریت بحران استان انجام خواهد شد.

قادری با تأکید بر اینکه این مسئله می تواند بسیار اثرگذار باشد، افزود: انسداد موقت برخی مسیرها مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد، چراکه حفظ و نجات جان مسافران و سرنشینان خودروهایی که از این مسیرها تردد می کنند، بسیار مهمتر و ارزشمندتر است و لذا به محض اینکه نیاز به انسداد مسیر یا مسسرهایی باشد، این کار صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط جوی و احتمال ریزش بهمن به ادارات استانی و شهرستانی تذکرات لازم داده می شود تا با حساسیت مراقبت کنند که مکشلی پیش نیاید.

معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد: شرکت توزیع برق استان نیز تدابیر لازم را برای جلوگیری از قطعی برق انجام خواهد داد و این موارد توسط ادارات مسئول در این زمینه ها رصد می شود.

قادری از انجام بازدیدهای سرزده و نامحسوس راهدارخانه ها، پایگاه های امداد و نجات و هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: این امر به منظور سنجش میزان آمادگی این دستگاه ها در شرایط نامساعد جوی انجام می شود.

وی تأکید کرد: اتوبوس های که در مسیرها و جاده های منتهی به استان تردد می کنند، آمادگی لازم را داشته باشند و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و همچنین هلال احمر تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ می کنند.

معاون استاندار کردستان در خصوص موضع تعطیلی مدارس به دلیل شرایط نامساعد جوی گفت: لازم است دقت و هماهنگی بیشتری میان اداره کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان برای اطلاع رسانی در این خصوص وجود داشته باشد و تصمیمات به موقع و اطلاع رسانی هم توسط صدا و سیما به سرعت و حساب شده انجام شود.

قادری در پایان از شهروندان خواست از مسافرت های غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز به تردد درجاده های استان، حتما تجهیزات ایمنی لازم را به همراه داشته باشند.

گفتنی است پس از این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان به همراه تعدادی از مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کردستان از وضعیت محور گردنه صلوات آباد و راهدارخانه، پایگاه هلال احمر و همچنین پلیس راه واقع در مسیر به صورت سرزده بازدید و میزان آمادگی این دستگاه ها را رصد کردند.

 

27 بهمن 95