وزیر کشور به محض ورود به سنندج به مقام شامخ شهدای کردستان ادای احترام کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی ˈوزیر کشور در بدو ورود به استان کردستان با حضور در گلزار بهشت محمدی سنندج به مقام شامخ شهدای این استان ادای احترام کرد.

 به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی ، وزیر کشور و هیات همراه  روز دوشنبه برای معارفه  استاندار جدید کردستان  به  کردستان سفر کرد .

بر اساس این گزارش ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور،عبدالمحمد زاهدی  استاندار جدید کردستان ،علیرضا شهبازی استاندار سابق استان ، نماینده گان مجلس ، جمعی از مدیران استان با اهدای گل و نثار فاتحه، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند و بار دیگر با آرمان های والای شهدا تجدید بیعت کردند.
 به گفته رییس بیناد شهید استان کردستان در این آیین مردم کردستان در دوران جنگ تحمیلی پنج هزار و 470 نفر شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند و بعد از دوران دفاع مقدس نیز بیش از 250 نفر نیز از این استان در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل شده اند.
محمد سلیمانی افزود:در دوران دفاع مقدس، استان کردستان همچنین 9 هزار و 500 جانباز سرافراز و 805 آزاده سربلند تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
 بر پایه این گزارش ،وزیر کشور و هیات همراه  و  استاندار جدید کردستان بعد از این مراسم با  حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان  با حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی شاهرودی  نماینده ولی فقیه دیدار داشتند.
هیات وزیران در جلسه یکشنبه 10 آذر ماه سال جاری، عبدالمحمد زاهدی را به عنوان استاندار جدید کردستان جایگزین علیرضا شهبازی کرد.

 

 

 

                

 

.

 

18 آذر 92